четвер, 16 червня 2022 р.

 

16 червня
(четвер)

113 день


Математика в природі

Нині зростає роль у дослідженні природничих наук як галузі науки, що вивчають явища навколишнього світу в живій та неживій природі. Упродовж тисячоліть людина вивчає природу. Завдяки досягненням природничих наук людство сьогодні може стежити за чистотою повітря і води, отримувати матеріали для виготовлення одягу, машин і механізмів, користуватися сучасними технічними приладами і т.п. Неповторною є краса природи, де сьогодні гостро стоять питання її охорони та збереження для нащадків. Природа дуже різноманітна, тому її досліджують не одна, а кілька наук. Серед них присутня і математика.



12 фактів про математику та цікаві наукові знахідки



Цікаві факти про інформатику та комп'ютер




середа, 15 червня 2022 р.

 

15 червня
(середа)

112 день

Факти навиворіт. Математика і логіка

Математика — наука, яка первісно виникла як один з напрямків пошуку істини (у грецькій філософії) у сфері просторових відношень (землеміряння — геометрії) і обчислень (арифметики), для практичних потреб людини рахувати, обчислювати, вимірювати, досліджувати форми та рух фізичних тіл. Пізніше розвинулась у доволі складну і багатогранну науку про абстрактні кількісні та якісні співвідношення, форми і структури. Загальноприйнятого визначення математики немає. Початково її використовували для підрахунку, вимірювання, а також для вивчення форм і руху фізичних об'єктів шляхом дедуктивних розмірковувань і абстракцій. Математики формулюють нові висновки та намагаються з'ясувати їхню правдивість, виходячи із вдало вибраних аксіом і визначень.

Логіка — наука про закони та різновиди мислення, способи пізнання й умови істинності знань і суджень, про найпростіші форми, принципи та методи правильного міркування. Логіка є здатністю сприйняття інформації із зовнішнього світу шляхом аналізу деталей навколишнього світу. 

Ці дві науки поєднані, не можна знати і розуміти математику без розвиненого логічного мислення


14+ - ЦІКАВА ІНФОРМАТИКА



вівторок, 14 червня 2022 р.

 

14 червня
(вівторок)

111 день

Продовжуємо пізнавати непізнане в математиці.

Загадкові числа Фібоначчі

Якщо уважно придивитися, то можна побачити подібності у будові найрізноманітніших об'єктів природи. Що спільного у галактики та мушлі равлика, у будові квітки та найпотужнішого урагану? Виявляється їх форма обумовлена правилом золотого перетину, що обчислюється за формулою Фібоначчі.

У 1202 році звичайному математику з міста Піза вдалося виявити закономірність, що є в основі одного з ключових законів Всесвіту.


Математичний фокус з числами Фібоначчі

Сподіваюся ви обожнюєте різноманітні фокуси. В основі кожного з фокусів лежать певні закономірності. Знання і розуміння їх надає можливості для опанування більш глибинних знань.

Математичні закономірності дозволяють збагнути непомітні на перший погляд особливості, що лежать в основі фундаментальних законів Всесвіту.


Як легко запам'ятати графіки функцій

В основі побудови графіків функцій лежать чіткі математичні закономірності. На уроках вам пояснювали сенс математичної теорії, а швидше запам'ятати графічну складову допоможуть веселі анімовані чоловічки, положення рук яких відтворює певну функцію.

Графічна інформація зазвичай краще запам'ятовується за текстову, тож цей спосіб допоможе вам швидше запам'ятати програмно теорію.

 Математика – це надзвичайно цікаво та значно простіше, ніж іноді здається!

неділя, 12 червня 2022 р.

 

13 червня
(понеділок)

110 день

Почався останній тиждень навчання. Виконано океан вправ, написано море робіт, в тому числі контрольних. Всі стомилися і заслуговують на відпочинок. Хочеться побігати, погратися, зайнятися своїми справами. Але відпочивати можна і корисно. Пропоную добірку коротких анімацій про альтернативні способи множення чисел, зміст числа Фібоначчі та лайфхаки, як запам'ятати графіки функцій (корисно для старшокласників).


Метод «Метелика» для обчислень дробів

Вивчення дробів – зазвичай не є найулюбленішою темою з математики у школярів. Як помножити дроби не лише правильно, а й швидко? Чи є альтернативні способи, окрім програмного?

Є цікавий прийом – графічний. Цей простий прийом допоможе вам швидше зрозуміти принципи множення дробів та доведе, що для рішення одних і тих же завдань завжди є альтернативні варіанти.


Японський метод множення двозначних чисел

Як помножити певні числа? Найперше спадає на думку спосіб стовпчика. Також, звісно, можна скористатися громіздким способом додавання. А чи є ще альтернативи? Так! Існує метод ліній, який широко використовують у японських школах.

Цей прийом допоможе збагнути закономірності, які лежать в основі математичних законів.


Множення без калькулятора графічним способом

Окрім множення за допомогою ліній є ще один цікавий графічний спосіб. Із його допомогою можна швидко виконати множення на будь-яке однозначне число.

Порівняйте між собою метод складання чисел, множення у стовпчик та множення за допомогою графічної таблички. Які закономірності можна виявити при розв'язуванні прикладів усіми цими способами?


Альтернативний спосіб множення двозначних чисел

Однак вище запропонованими прийомами способи множення чисел не обмежуються.

Проаналізуйте, який прийом дозволяє швидше виконати обчислення.


Таблиця множення на пальцях

Цей прийом знали та широко використовувати у школі ще за часів наших бабусь, а то й раніше. Чомусь із часом він забувся та практично не використовується, а дарма!

Здійснення математичних обчислень на пальцях – це надзвичайно зручно і досить просто. Існує цікавий прийом, який широко використовували для обчислень наші пращури, щоб швидко опанувати табличку множення.


Множення на 11

Досить цікавий альтернативний спосіб множення на 11, знання якого дозволяє скоротити час на виконання обчислень.

Переглянувши анімацію, можна навчитися швидко множити на 11 двозначні та трьохзначні числа.

Математика – це надзвичайно цікаво та значно простіше, ніж іноді здається!